Kredyt hipoteczny dla nowej firmy

Problem z uzyskaniem kredytu hipotecznego niewątpliwie będą mieć nowe firmy. Podobnie jak w przypadku kredytu inwestycyjnego i każdego innego, też. Nowy przedsiębiorca który prowadzi działalność gospodarczą dopiero na przykład od trzech miesięcy, kredytu nie uzyska – bank odmówi. Wydaje się to niektórym osobom dziwne o tyle, że kredyty dla firm na działalność gospodarczą (obrotowe) dostępne są także dla nowych firm jeżeli kredytobiorca jest właścicielem nieruchomości na której bank może ustanowić hipotekę zabezpieczająca spłatę kredytu.

Zwróćmy jednak uwagę na to, że pracownik etatowy, gdy po trzech miesiącach otrzyma umowę o pracę na czas nieokreślony – już ma szanse na kredyt hipoteczny o ile jego zarobki nie są zbyt niskie. Jednak w przypadku przedsiębiorcy ryzyko jest wyższe w porównaniu z etatowym pracownikiem. Temu owszem, może przytrafić się utrata pracy ale przedsiębiorca z kolei może zbankrutować i to jest bardziej prawdopodobne niż utrata pracy przez pracownika i nieznalezienie nowej pracy. Bankructwu przedsiębiorcy często towarzyszą długi i to długi publicznoprawne czyli wobec Skarbu Państwa: zaległe składki ZUS, zaległe podatki: http://kredytowe.com.pl/pracownikowi-latwiej-o-kredyt-niz-przedsiebiorcy/. Egzekucja tego rodzaju zobowiązań ma pierwszeństwo przed egzekucją między innymi należności właśnie i bankowych.

Płynie z tego praktyczny wniosek dla osób które z pracy na etacie zamierzają się „przesiąść” do własnej firmy którą dopiero założą. Jeżeli rozmyślacie o kredycie hipotecznym, to załatwcie sobie tenże zanim zwolnicie się z pracy bo później, będąc już przedsiębiorcą, jeszcze przez długi okres czasu możecie spotykać się z odmowami banków w sprawie przyznania kredytu na mieszkanie albo innego hipotecznego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *