Otwarcie firmy w trakcie egzekucji komorniczej

 

zajęcie komornicze

Mój problem polega na tym że w przeszłości prowadziłam działalność gospodarczą i z jej tytułu mam 3 komorników. Teraz mam pomysł na otwarcie nowego biznesu ale nie wiem jak w tej sytuacji będą działać komornicy. Co Pan by mi poradził w tej sytuacji ? Jak zabrać się do nowego biznesu aby móc spokojnie prowadzić firmę bez obaw przed komornikami. Zaznaczam że swoje zadłużenia mam zamiar spłacić a wszystkie możliwe płatności za wykonywane usługi będą kierowane na konto mojego narzeczonego. Co Pan by mi poradził w tej sytuacji.Potencjalnie największym zagrożeniem jest zajęcie wierzytelności u kontrahentów czyli gdy komornik ich namierzy i wyśle do nich polecenie aby regulowali zapłatę nie pani lecz na konto komornika. Konta narzeczonego oczywiście nie zajmie natomiast jeżeli dowie się że to nie Pani konto (bo wyśle zajęcie a w banku odmówią realizacji jako że konto nie należy do Pani) i jeżeli dowie się czyje to konto (jeżeli zapyta w banku to powinni mu takiej informacji udzielić), to może wysłać do narzeczonego też zajęcie wierzytelności. Nie zajmie jego konta ale nakaże mu udzielić sobie informacji, czy na jego koncie są Pani pieniądze i jeżeli tak, to jak wyżej napisano o kontrahentach. Nie wiem czy komornik to sprawdzi, nawet trochę wątpię ale taka ewentualność istnieje. Inna sprawa, to co komornik odpisze Pani narzeczony… Z kolei ruchomości służące do osobistego zarobkowania są wolne od egzekucji, za wyjątkiem pojazdów.

Może Pani założyć spółkę z o.o., komornik nie będzie mógł prowadzić przeciwko niej egzekucji Pani długów. Może prowadzić egzekucję tylko z udziałów w spółce: http://www.egzekucje.info.pl/egzekucja-z-udzialow-w-spolce-z-o-o-i-czy-jak-komornik-dowie-sie-ze-dluznik-jest-udzialowcem/ i jest to kosztowne dla wierzyciela wyzwanie z niewiadomym finałem. Oczywiście tylko w sytuacji gdy udziały będą na Panią. I, jak wskazano też w poradzie do której odnośnik wyżej, z dywidendy.

2 myśli na temat “Otwarcie firmy w trakcie egzekucji komorniczej”

  1. Witam, chciałam zasięgnąć porady. Mam niestety na głowie kilku komorników, niedawno skończyłam kurs kosmetyczny i chciałabym otworzyć salon. Czy komornicy mogą mi w tym jakos przeszkodzić ?

    1. Egzekucje komornicze nie są formalną przeszkodą w otwarciu firmy. Co do już prowadzenia firmy, to jeżeli klienci będą płacić żywą gotówką (a nie na kartą), wyposażenie salonu będzie własnością osoby trzeciej, to komornicy raczej bezradni będą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *