Przywłaszczenie leasingu

Zmieniłem adres zamieszkania oraz prowadzenia działalności gospodarczej. Użytkuję samochód w leasingu ale od dłuższego czasu nie płacę rat ponieważ mam problemy finansowe. Wczoraj miałem telefon z firmy leasingowej (zmieniłem też numer telefonu których chyba jakoś w internecie znaleźli) że mam natychmiast zgłosić się do nich z samochodem który chcą mi odebrać i że umowa leasingu została już dawno mi wypowiedziana z powodu niepłacenia rat. Zostałem też nastraszony, że już złożyli w prokuraturze powiadomienie o przywłaszczeniu przeze mnie tego ich samochodu leasingowanego przeze mnie. Proszę o poradę, czy grozi mi kara za przywłaszczenie i jaka? Ja żadnego pisma z wypowiedzeniem umowy nie otrzymałem. Co mam zrobić?

Jak najszybciej, natychmiast proszę odstawić samochód do leasingodawcy, to może uniknie Pan kary za przywłaszczenie które to przestępstwo jest określone w art. 284 Kodeksu karnego. Ponieważ samochód w leasingu należy traktować jako rzecz powierzoną Panu, więc adekwatny naszym zdaniem jest tu art. 284 par. 2 – zagraża Panu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

To, że Pan nie otrzymał żadnego monitu ani wypowiedzenia nie usprawiedliwia Pana jeżeli nie poinformował Pan leasingodawcy o nowych adresach: zamieszkania i prowadzenia firmy. Poza tym powinien Pan liczyć się z tym / wiedzieć że umowa leasingu zostanie wypowiedziana z powodu niepłacenia rat, wszak w umowie na pewno jest to uregulowane i gdy doszło do zaległości finansowych z Pana strony, to powinien Pan skontaktować się z leasingodawcą. Pan tego nie uczynił lecz dalej korzystał z samochodu leasingowanego utrudniając leasingodawcy skontaktowanie się z Panem, odszukanie Pana.

Jedna myśl na temat “Przywłaszczenie leasingu”

  1. Takie sprawy najczęściej są umarzane ewentualnie umarzane warunkowo. Policja i prokuratura zlewa sprawy leasingowe, z przestępstw gospodarczych interesują ich tylko te w których skarb państwa jest pokrzywdzony czyli akcyza, vat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *