Zajęcie konta bankowego i wierzytelności przez Urząd Skarbowy

 

urząd skarbowy

Mam takie zapytanie czy jak otworzę działalność gospodarczą chodzi głównie o transport drogowy z których wiadomo wystawia się fakturę i pieniądze przychodzą na konto na przykład po 30 dniach Czy jak mam dług w urzędzie skarbowym przepadek mienia 130000 czy jestem w stanie prowadzić taką działalność gospodarczą żeby Urząd Skarbowy nie zajął mi całej kwoty potrzebnej do prowadzenia firmy.

Bo jak wiadomo wysyłając fakturę do firmy która ma mi przelać zadane transport to w niej będzie podany mój numer konta i czy wtedy Urząd Skarbowy nie może mi zająć tego konta i wtedy nie będę mógł płacić leasingu mieć na paliwo i ogólnie na funkcjonowanie tej firmy.

Urząd skarbowy uzyskuje informacje o kontach bankowych z systemu OGNIVO poprzez który rozsyła drogą elektroniczną zapytania do banków tak że nie musi mieć Pana faktury aby konto bankowe namierzyć.

Może zająć całą wierzytelność z tej faktury wysyłając zajęcie wierzytelności do Pana kontrahenta który ma tą fakturę Panu zapłacić i żądając, aby kontrahent zapłacił ją na konto urzędu skarbowego a nie na Pana konto. Tak zrobi jeżeli dowie się kto jest Pana kontrahentem a czy się dowie i jak to już inny temat.

No dobrze ale czy istnieje jakaś możliwość dogadania się z urzędem skarbowym żeby nie zajmowali mi całej kwoty to wtedy ja będę mógł im spłacać ten dług Bo jak zablokują mi całą kwotę no to wtedy ja nie będę w stanie prowadzić chwilowo nie będę miał na paliwo na leasing i na inne rzeczy które są potrzebne do prowadzenia tej działalności Jak to można najlepiej rozwiązać.

Musi Pan złożyć propozycję spłaty w ratach argumentując tak, jak w mailu do nas. Nie mam pojęcia jak się do tego odniosą. Są co prawda wyroki NSA według których gdy podatnik wystąpi z wnioskiem o rozłożenie zapłaty zaległości podatkowej na raty, organ egzekucyjny powinien być szczególnie ostrożny i powstrzymywać się od pochopnego wszczynania postępowania egzekucyjnego, a w przypadku uznania, że podatnik nie uchyla się od spełnienia swojego obowiązku – zrezygnować z prowadzenia przymusowej egzekucji (z 10 czerwca 2014 r., sygn. II FSK 1705/12, z 12 czerwca 2014 r., sygn. II FSK 1722/12) ale dotyczą zaległości podatkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *